جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43621
  تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 14:33
  تعداد بازدید : 526

  مرندی:

  دفاع از زیرمیزی بگیران کم عقلی است/ برخی ها گناه پزشکان خاطی را نپوشانند

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه برخی ها نباید گناه پزشکان خاطی را بپوشانند، گفت: دفاع از زیرمیزی بگیران کم عقلی است زیرا این افراد آبروی پزشکان را زیر سوال برده اند.

  دفاع از زیرمیزی‌بگیران کم‌عقلی است/ برخی‌ها گناه پزشکان خاطی را نپوشانند

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا مرندی روز گذشته (7 بهمن) در نشست خبری فرهنگستان علوم پزشکی درباره انتشار لیست پزشکان دانه‌درشت زیرمیزی بگیر، توسط مجلس که مخالف‌ها و موافقان خاص خود را دارد، با یادآوری اینکه وزارت بهداشت لیست پزشکان زیرمیزی بگیر را به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس داده است، اظهار داشت: این مسئله از اواخر وزارت دکتر لنکرانی و اوایل وزارت دکتر وحید دستجردی مطرح بود که یک لیستی شامل پزشکان زیرمیزی بگیر که تخلفات بیشتری دارند تهیه شود. بنابراین این لیستی که مجلس ارائه کرده از سوی وزارت بهداشت تهیه شده است و اگر اشتباهی نیز در این لیست وجود دارد باید وزارت بهداشت آن را اصلاح کند.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: به هر حال وقتی برخی افراد و این پزشکان اشتباهات مالی می‌کنند و خودشان هم معتقد بر این هستند که همین وضعیت را ادامه خواهند داد و قانون را رعایت نخواهند کرد نمی‌توان به آنها گفت: ناز شستتان. این افراد آبروی پزشکان را برده‌اند و متأسفانه الگو برای دیگران می‌شوند و برخی نیز مصاحبه می‌کنند که زیرمیزی حق آنها است، بنابراین کسانی که از زیرمیزی بگیران دفاع کنند کم‌عقل هستند. زیرمیزی یک گناه بزرگ است که اجحاف بر نظام و مردم می‌شود.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلسادامه داد: وزارت بهداشت و سازمان نظام‌پزشکی به‌عنوان پاسبا‌ن‌های حوزه سلامت موظف هستند که جلوی این افراد را بگیرند و نباید خطای این پزشکان را بپوشانند. این مشکل سال‌هاست که مطرح بود، شاید ناعادلانه بودن تعرفه‌ها یکی از پیش‌زمینه‌های این معضل است ولی ما پزشکانی داریم که درآمدهای میلیاردی دارند ولی مالیات نمی‌دهند و درصدی از این درآمدهای آنان نیز مربوط به دریافت‌های غیرمتعارف است و این در حالی است که با شهامت نیز از کار غلط خود دفاع می‌کنند.

  مرندی تصریح کرد: در حال حاضر به‌دلیل برنامه‌ریزی و اقدامات برای بودجه فرصتی برای برررسی لیست پزشکان زیرمیزی بگیر وجود ندارد و بعید می‌دانم در هفته‌های آتی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس فرصت کند درباره این لیست به بررسی‌های بیشتری بپردازد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28592394
اکنون :
91