جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43735
  تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 12:54
  تعداد بازدید : 572

  دادستان کرمان:

  در حمایت از سرمایه گذاری مشروع کم نمی گذاریم

  دادستان کرمان با تاکید بر برخورد شدید با سوءاستفاده کنندگان از منابع بانکی و کسانی که تسهیلات خود را در محلی دیگر هزینه کرده اند، گفت: بانک ها، مساله مشتریانی که فعالان واقعی اقتصادی هستند، اما نتوانسته اند بازپرداخت داشته باشند را با تنظیم موافقت نامه حل کنند تا این افراد کمتر به دستگاه قضایی وارد شوند.

  37-54.jpg

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، یدالله موحد در نخستین شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت، اظهار کرد: یکی از وظایف ذاتی دستگاه قضایی در کل کشور، حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری است.

   

  وی گفت: از تمام تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حمایت‌های لازم و قانونی را انجام می‌دهیم.

   

  موحد با بیان این‌که وقتی می‌گوییم فعالیت اقتصادی، منظور فعالیت‌های سالم اقتصادی هستند، اظهار کرد: باید جلوی فعالیت‌های غیرسالم اقتصادی را گرفته و با آن برخورد قانونی داشته باشیم.

   

  دادستان کرمان افزود: یکی از حوزه‌هایی که دستگاه قضا از سرمایه‌گذاری حمایت می‌کند، دفاع از مالکیت مشروع سرمایه‌گذاران است و در این‌خصوص هیچ چیز کم نمی‌گذاریم.

   

  وی اظهار کرد: با رویکردی که استاندار محترم کرمان دارد، انگیزه دستگاه قضایی مضاعف خواهد شد و موانعی که بر سر راه سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد را بر می‌داریم و به دولت کمک می‌کنیم.

   

  وی در ادامه، بیان کرد: علاقه‌مندیم منابع استان به ویژه در سطح بانک‌ها، در جهت رشد و توسعه استان استفاده شود.

   

  موحد با بیان اینکه در شورای دستگاه نظارتی، یکی از اهداف جدی این است که از سرمایه‌گذاری حمایت شود، گفت: علاوه بر حمایت، مراقبت و نظارت بر منابع استان نیز در این شورا مدنظر است.

   

  دادستان کرمان گفت: این‌که آیا انحرافی در منابع بانکی وجود داشته یا نداشته را هم این شورا، می‌تواند بررسی و به این موضوع ورود می‌کند.

   

  این مسئول قضایی تصریح کرد: در این حوزه ما می‌توانیم ورود کرده و مسایل را پیگیری کنیم. برای دفاع از سرمایه گذاری یکی از امور مهم، برخورد با مفاسد اقتصادی در همه عرصه‌هاست.

   

  وی افزود: اعتقاد ما بر این است که یکی از آسیب‌های جدی بحث سرمایه‌گذاری، مفاسد اقتصادی است؛ وجود این مفاسد، فضای تولید را آلوده می‌کند در فضای آلوده هم، رشد و پیشرفت امکان‌پذیر نیست.

   

  موحد ادامه داد: سرمایه‌گذاری که وارد استان می‌شود، وقتی با یک فضای سالم اداری روبرو شود، انگیزه می‌یابد اما اگر این شرایط وجود نداشته باشد، سرمایه‌گذار دلسرد می‌شود. برخورد با مفاسد اقتصادی مورد اهتمام دستگاه قضایی است و سر سوزنی در این مسیر کوتاه نخواهیم آمد.

   

  موحد تاکید کرد که باید با کسانی که از تسهیلات استفاده کرده‌اند اما طرح آنها اقتصادی نبود یا منابع را به خارج از کشور برده یا در محلی غیر از آنچه که باید صرف شود، صرف کرده‌اند، با شدت برخورد شود.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
33