جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43743
  تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 13:28
  تعداد بازدید : 571

  محورهای شش گانه سازمان ملل در ایران

  نماینده هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران کمک به کاهش فقر، اشاعه سلامت با برنامه های مختلف از جمله مبارزه با ایدز، مالاریا و سل، حمایت از محیط زیست، کمک به آمادگی برای مقابله با بحران های طبیعی، کمک به آوارگان بلایا و مبارزه با مواد مخدر و کمک به حل معضل اعتیاد از محورهای مهم شش گانه سازمان ملل در ایران است.

  111-416.jpg

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین،‌ گری لوئیس در حاشیه بازدید از طرح‌های اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی کمیته امداد در قزوین و در دیدار با استاندار قزوین با تبریک فرارسیدن دهه فجر افزود: با توجه به اینکه فقر و بیکاری را لمس کرده‌ام و برخی کارهای فقرزدایی کمیته امداد در برخی استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان را دیده‌ام می‌دانم شما تجربیات خوبی دارید که می‌توان با ترویج این تجارب و گفتمان ایران به یک راهکار جهانی برای مبارزه با پدیده فقر دست یافت.

  وی تصریح کرد: با تلاش همه نهاد‌ها و همکاری اعضای سازمان ملل می‌توان ضمن مبارزه با فقر به کاهش و ریشه کنی این پدیده اقدام کرد.

  وی با بیان اینکه در ادیان الهی از جمله دین اسلام نیز به ضرورت از بین بردن فقر تاکید شده است، تصریح کرد: باید برای ریشه کردن فقر، ترویج صلح و عدالت و دوستی با استفاده از همه ظرفیت‌های بین المللی اقدام کرد.

  نماینده هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران خاطرنشان کرد: با تعامل و همکاری میان سازمان ملل و کشور ایران می‌توان ضمن تبادل تجربیات در خصوص راه‌های مبارزه با فقر به راهکار مفیدی رسید و جمهوری اسلامی ایران با فعالیت کمیته امداد و دیگر نهادهای حمایتی تلاش‌های مناسبی را در این زمینه انجام داده که قابل بررسی و الگو برداری است.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28592097
اکنون :
55