جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43745
  تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 13:33
  تعداد بازدید : 474

  مره‌صدق در گفت‌وگو با ایسنا،

  طبق قانون تأمین درمان از وظایف حاکمیتی است

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه براساس قانون تأمین درمان از وظایف حاکمیتی است گفت: دیدی که به مسائل بهداشتی و درمانی در کشور وجود دارد دید منطقی و علمی نیست.

  isna (14 of 16)-2-1.jpg

  سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: طبق قانون اساسی تأمین درمان جزو وظایف حاکمیتی بوده که براساس آن آموزش، امنیت و درمان سه وظیفه اصلی حاکمیت است.

   

  وی با بیان اینکه متأسفانه دیدی که به مسائل بهداشت و درمان در کشور وجود دارد دید منطقی و علمی نیست، خاطر نشان کرد: باید بدانیم که مشکل درمان با رایگان کردن هزینه‌های درمانی حل نمی‌شود بلکه در تمام دنیا پوشش بیمه‌ای را وسیع‌تر می‌کند که آن هم توسط سیستم‌های حمایتی با پرداخت فرانشیز انجام می‌شود.

   

  این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: منابع مالی که به سیستم‌های حمایتی تزریق می‌شود از طریق وزارتخانه در اختیار بخش مددکاری بیمارستان قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود که بتواند به کاهش هزینه‌های درمانی کمک کند.

   

  مره‌صدق با بیان اینکه حتی اگر تمام بودجه وزارت بهداشت را صرف کاهش قیمت دارو کنیم تأثیر خاصی ندارد، تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم سیستم درمانی کشور را تغییر دهیم که اگر هم هزینه‌ای می‌شود صرف سلامت و پیشگیری شود.

   

  وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ تغذیه نیز به عنوان یکی از فاکتورهای تأثیرگذار در سلامت مردم مورد توجه قرار گیرد، گفت: منابعی که در بخش درمانی وجود دارند با توجه به اینکه چارچوب‌ها و پروتکل‌های آن در کشور ما تعریف نشده است، باعث می‌شود که مقدار قابل توجهی صرف انجام آزمایش‌هایی شود که ضرورتی ندارد.

   

  این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: اولویت اول در بودجه باید به حوزه سلامت اختصاص داده شود و همچنین فرهنگ دارویی کشور اصلاح گردد زیرا تعداد قابل توجهی از پزشکان تصور می‌کنند که داروهای جدیدتر و گران‌تر بهتر تأثیر می‌گذارند در حالی که اینگونه نیست.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28618710
اکنون :
58