جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43758
  تاریخ انتشار : 9 بهمن 1392 14:27
  تعداد بازدید : 530

  کوچک‌زاده در گفتگو با خانه ملت:

  اساتیدی که با خرید پایان نامه مدرک گرفته اند یارای مقابله با دزدی علمی ندارند

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری شکل گیری کمیته اخلاق پژوهشی در وزارت علوم٬ تحقیقات و فناوری با هدف جلوگیری از تخلفات و تقلب های علمی از جمله مقاله یا پایان نامه دزدی گفت: تا زمانی که ریشه مشکل سرقت های علمی و جرایم پژوهشی مشخص نشود این کمیته نیز در عمل توفیقی حاصل نخواهد کرد.

  اساتیدی که با خرید پایان‌نامه مدرک گرفته‌اند یارای مقابله با دزدی علمی ندارند

  مهدی کوچک‌زاده در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با بیان اینکه ریشه و اساس فروش پایان‌نامه و دزدی‌های علمی باید در کشور مشخص شود٬ گفت: تا زمانی که فروش پایان‌نامه آزادانه در کشور رواج دارد نمی‌توان به آینده علمی کشور امیدی داشت.

  نماینده مردم تهران٬ ری٬ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی٬ با تاکید بر ضعف علمی اساتیدی که خود نیز با روش خرید پایان‌نامه موفق به اخذ مدرک شده‌اند٬ تصریح کرد: تا زمانی که موسسات و دانشگاه‌هایی که رشدی قارچ‌گونه در این اواخر داشته‌اند روی کار هستند نمی‌توان به برخورد قانونی با فروش پایان‌نامه امیدوار بود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه تشکیل کمیته اخلاق پژوهشی برای مقابله با فروش پایان نامه نمی‌تواند توفیقی حاصل کند٬ افزود: مسئولان باید به دنبال خشک کردن ریشه‌هایی باشند که به دزدی علمی و پژوهشی منجر می‌شود.

  کوچک زاده با تاکید بر اینکه برای مقابله با خرید و فروش پایان‌نامه باید اساتید از تجربیات علمی بالایی برخوردار باشند٬ گفت: استادی که خود با خرید پایان‌نامه موفق به اخذ مدرک شده چگونه می‌تواند پایان‌نامه‌ای که خریداری شده را از پایانه‌نامه‌ای که دانشجو برای تنظیم و تدوینش زحمت کشیده تشحیص دهد.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در مقابله با فروش پایان نامه و یا سرقت علمی- پژوهشی باید تدابیر مناسبی اندیشیده شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت بگیرد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28577126
اکنون :
60