جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56352
  تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 13:54
  تعداد بازدید : 570

  وزیر دادگستری:

  جدا کردن محل کار خانم ها بهره وری را بالا می برد/ نسبت به دولت قبل فقط قصدمان اصلاح است

  وزیر دادگستری گفت: جدا کردن محل کار خانم ها از آقایان با ارزش ها همخوانی دارد و بهره وری را بالا می برد.

  به گزارش  باشگاه خبرنگاران، "حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی" در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر نحوه کمک رسانی به مردم غزه اظهار داشت: آقای رئیس جمهور این موضوع را در جلسه هیأت دولت مطرح کرد. 

  وی افزود: دولت جمهوری اسلامی خود را متعهد به حمایت از مردم فلسطین و به ویژه غزه می داند و از همه راه های ممکن استفاده کرده و به کمک های خود خواهد افزود. 

  حجت الاسلام پورمحمدی گفت: بر همین اساس به فعالیت های دیپلماتیک، کمک های تبلیغاتی، رسانه ای، کمک های انسان دوستانه قضایی، دارویی و مشورتی اشاره کرد. 

  وزیر دادگستری در پاسخ به سؤالی مبنی بر بحث تفکیک جنسیتی طی بخشنامه ای از سوی شهرداری تهران صورت گرفته است؛ یادآور شد: جدا کردن محل کار خانم ها از آقایان با ارزش ها همخوانی دارد و بهره وری را بالا می برد. 

  وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره افزایش قیمت لبنیات نیز خاطرنشان کرد: قرار شد نه همه محصولات لبنی اما شیر به دلیل جایگاه خاص آن در سبد غذایی به ویژه برای کودکان، خانم ها و سالخوردگان در خصوص قیمت شیر، دولت یارانه مناسبی در نظر بگیرد. 

  حجت الاسلام پورمحمدی درباره موضوع حقوق شهروندی نیز یادآور شد: آقای روحانی از ابتدای پذیرش مسئولیت و قبل از انتخابشان به عنوان رئیس جمهور به مسئله حقوق شهروندی تأکید داشتند و تا کنون نیز همواره آن را تأئید کرده است. 

  وزیر دادگستری بر همین اساس به منشور حقوق شهروندی اشاره و اضافه کرد: اقدامات بسیاری در این زمینه صورت گرفت و بر این منشور مجموعه نگاه جمهوری اسلامی، قوانین بالادستی و عادی مد نظر بوده است و امیدواریم که بتوانیم در یک مجموعه آن را ارائه دهیم. 

  وی همچنین به لایحه جامع وکالت اشاره کرد که دولت با ۱۴۵ یا ۱۴۶ ماده آن را به تصویب رساند که هفته آینده به مجلس ارائه خواهد شد. 

  حجت الاسلام پورمحمدی در پاسخ به سؤالی درباره کمیته حفاظت از شخصیت های هسته ای و تشکیل آن یادآور شد: جای این کمیته مشخص است؛ کمیته حفاظت شورای امنیت کشور که در وزارت کشور مستقر است از ابتدای انقلاب رده حفاظت دانشمندان هسته ای و سایرین را تعیین می کند و از افرادی که نیاز باشد حفاظت کرده و خواهد کرد. 

  وی ادامه داد: در آن مقطع که نسبت به دانشمندان سوءقصد بود عمده ای از آن ها شناسایی شدند و برای آن ها حفاظت گذاشته شد و این ادامه دارد تا زمانی که دستگاه های امنیتی مراقبت را لازم بدانند. 

  وزیر دادگستری در پاسخ به سؤالی درباره تخلفاتی که در دولت گذشته صورت گرفته است، اظهار داشت: در بحث تخلفات صورت گرفته، دولت بنای ماجراجویی و انتقام جویی ندارد چرا که اگر اینگونه بود باید خیلی تند تر از این ها بیانیه می داد و یا سخن می گفت. 

  وی تأکید کرد: اما دولت در مسیر بهبود کشور با مشکلاتی روبروست و مورد به مورد بحث ها را مطرح و پرونده ها را شناسایی می کند اما تلاش دولت برای اصلاح است. 

  وزیر دادگستری با تأکید بر اینکه خوب نیست هر دولتی می آید اقدام به کالبدشکافی دولت قبل کند، یادآور شد: آقای رئیس جمهور از همان روزهای اول نسبت به فساد و عدم رعایت قانون حساسیت داشت و این موضوع را به همه همکاران تأکید می کرد و دولت از روز های اول نسبت به سلامت اداری و مبارزه با فساد کارنامه مثبتی دارد. 

  وی با بیان اینکه پرونده فسادی که مطرح می شود را پیگیری می کنیم اما این پیگیری ها ماجراجویانه نیست، گفت: دستگاه قضائی نیز معتقد است همکاری دولت با آن ها خوب است و اکنون در بهترین شرایط بین دستگاه قضائی، نظارتی و دولت هستیم. 

  حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه دولت در سال گذشته برای فعالیت های الکترونیکی گام های چشمگیری برداشته است، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد اظهارنامه ها به صورت الکترونیک بوده است. پنج گمرک کشور نیز دارای سامانه الکترونیکی هستند که این امر برای جلوگیری از فساد بسیار مناسب است. 

  وزیر دادگستری در ادامه سخنان خود به پرونده بابک زنجانی اشاره و تصریح کرد: این پرونده بیش از هشت هزار میلیارد تومان است که هنوز هم وی همکاری نکرده و اطلاعات را نداده است. بخش بزرگی از این مقدار رفته و فقط به دارایی های وی در ایران دست پیدا کرده ایم. در واقع پول نقد رفته است و این ها پول بیت المال به شمار می رود و باید به خزانه بازگردد. 

  وی در ادامه سخنان خود به پرونده ۶۵۰میلیون یورویی اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص این پرونده برخی ها بی انصافی می کنند، این یک پرونده جعلی و ادعایی است و فقط یک اجازه ترخیص بوده و نباید با دولتی که اینقدر حساس است بدین شکل برخورد کرد. 

  حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه انبارهای کشور تهی بوده و کالایی که روی دریاست قبل از اقدامات اداری ترخیص شود بدون اینکه جریمه به آن تعلق بگیرد صورت گرفته، گفت: نباید در این خصوص اتهام زنی ناروان داشت و با بی انصافی از تلاش های درست دولت تعابیر ناروان وارد کنیم. 

  وی با بیان اینکه این چه نوع برخوردی است که در این خصوص صورت می گیرد، گفت: برای اینکه انبار ها پر شود و در واقع کار سریع تر صورت گیرد اقداماتی انجام شده که باید به این تدبیر هوشمندانه مدیران که جای تقدیر دارد که باید نسبت به این تدبیر هوشمندانه مدیران تقدیر صورت گیرد اما متأسفانه عده ای اتهام زنی ناروا می کنند. 

  حجت الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه برخی از نجابت دولت سوءاستفاده می کنند وگرنه ما هم بلدیم پرونده خوانی کنیم، یادآور شد: ما نسبت به دولت قبل فقط قصدمان اصلاح است. 

  وزیر دادگستری در واکنش به اینکه برخی رسانه ها تی تر می زنند که پرونده ۶۵۰میلیون یورویی مشابه پرونده ۳هزار میلیارد تومانی است، گفت: این در حالی است که پرونده ۳هزار میلیاردی پرونده ای سراسر فساد، جعل سند، خلق پول و شبکه گسترده فساد بود و این مشابه سازی ادعایی بیش نیست. 

  وزیر دادگستری در عین حال به بالا بودن هزینه تولید در بحث افزایش شیر اشاره کرد اما دولت همواره توصیه کرده که قیمت ها آهنگ آرامی در افزایش داشته باشد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28577126
اکنون :
52