جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56372
  تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 14:35
  تعداد بازدید : 754

  مسوول ستاد دیه :

  بیمه ها در پرداخت دیه کوتاهی می کنند

  سوول امور استان های ستاد دیه کشور با اظهار گلایه از بیمه ها گفت: بیمه ها در پرداخت دیه تصادفات کوتاهی کرده و به موقع عمل نمی کنند.

  ˈعباس کشانیˈ روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: در این راستا سال گذشته 450 نامه برای بیمه ها ارسال کردیم تا قصورشان را جبران کنند. 

  مسوول امور استان های ستاد دیه کشور در خصوص اظهارات رییس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: رییس بیمه مرکزی ادعا می کند که کار صندوق تامین خسارت های بدنی و بیمه آزادی زندانیان نیست در حالی که دلیل زندانی شدن مردم در اثر تصادف به موقع عمل نکردن بیمه ها و صندوق تامین است. 

  به گفته وی در بحث حقوقی در کشورهای اسلامی اصلا زندانی تصادفی نباید وجود داشته باشد. 

  نامبرده ادامه داد: از جوان 18 ساله تا پیرمرد بالای 70 سال همه به دلیل کارشکنی های بیمه در اثر تصادف به زندان می روند و حتی مددجویی در زندان داشتیم که در اثر تصادف دو دست خود را از دست داده بود. 

  مسوول امور استان های ستاد دیه کشور با طرح این سوال که اگر شرکت های بیمه ضرر می کنند چرا این گونه با هم رقابت می کنند و خودشان تخفیف می دهند، اظهار کرد: شرکت های بیمه گاهی برای رقابت برای مشتریان تخفیف قایل می شوند و نرخ شان به یک صورت نیست.

  وی در خصوص ماهیت تشکیل صندوق تامین خسارت های بدنی گفت: قانونگذار بیمه اجباری شخص ثالث را از سال 1347 مصوب کرد و برای هدر نرفتن خون افرادی که در تصادف جان خود را از دست داده اند، صندوق تامین خسارت های بدنی تشکیل داد. 

  کشانی ادامه داد: افرادی هستند که بیمه نیستند و یا بعد از تصادف متواری می شوند که در این صورت مصدوم و اولیای دمی که طرف شان بیمه ندارد، گرفتار می شوند از اینرو صندوق تامین خسارت بدنی مبلغ دیه را تامین و به مصدوم و اولیای دم پرداخت می کند. 

  این مقام ستاد دیه اضافه کرد: فعالیت های صندوق تامین خسارت های بدنی تا سال 87 که قانون جدید بیمه اجباری شخص ثالث مصوب شد به چشم نمی آمد و بعدها با پیگیری ستاد دیه این صندوق فعال شد.

  مسوول امور استان های ستاد دیه در پاسخ به این سوال که این صندوق راه را برای افراد سودجو برای بیمه نکردن خودرو باز می کند، تصریح کرد: سعی بر این است که صندوق چراغ خاموش عمل کند و معتقدیم فعالیت های آن شناسایی نشود ولی افرادی هستند که در اثر هنجار شکنی بعضی ها خسارت دیده و یا قطع نخاع می شوند و زندگی نباتی دارند و در این صورت اگر دیه آنها نیز پرداخت نشود دردی به آلام شان اضافه خواهد شد. 

  کشانی ادامه داد: صندوق تامین هم جور نیروی انتظامی و هم جور بیمه ها را می کشد چرا که نیروی انتظامی آنگونه که باید از تردد خودروهای بدون بیمه جلوگیری نمی کند و شرکت های بیمه نیز در پرداخت به موقع دیه قصور می کنند. 

  به گفته مسوول امور استان های ستاد دیه آمار تصادفات در 10 سال اخیر نوسان داشته و با اجرای دقیق قانون و کمک صندوق تامین خسارت های بدنی به میزان زیادی آمار تصادف کاهش پیدا کرده است. 

  وی افزود: قصد داریم آمار زندانیان تصادف را از 1500 به 500 نفر کاهش دهیم البته با وجود برخی تصادفات مانند مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر که جنبه کیفری دارند، نمی توان این آمار را به صفر رساند. 

  کشانی با اظهار گلایه از قوه قضاییه گفت: نرخ دیه سه بار در سال 90 از سوی قوه قضاییه تغییر یافت که این موضوع به ضرر مردم تمام شد. 

  نامبرده ادامه داد: بخشی از زندانیان هنجارشکن نیستند بلکه به علت نابسامانی و ناهماهنگی بین سیستم ها در زندان هستند. 

  رییس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران چندی پیش اعلام کرده بود که فعالیت های صندوق تامین خسارت های بدنی مکمل فعالیت بیمه است. 

  محمدابراهیم امین تلقی آزاد کردن زندانی توسط این صندوق را تلقی نادرست عنوان کرد و معتقد بود منافع و مصارف صندوق باید تحت مدیریت صنعت بیمه باشد نه اینکه برای آزادسازی زندانیان هزینه شود. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
14