جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56422
  تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 12:28
  تعداد بازدید : 479

  رییس کل دادگستری خراسان رضوی اعلام کرد

  وجود 1900 زندانی جرایم غیرعمد

  رییس کل دادگستری خراسان رضوی از وجود 1902 نفر زندانی جرایم غیرعمد در این استان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن شریعتی شب گذشته چهارم مرداد ماه در «سیزدهمین جشن گلریزان مشهد ویژه زندانیان جرایم غیرعمد» با اشاره به وجود 1902 نفر زندانی جرایم غیرعمد در استان، اظهار کرد: از این تعداد پرونده 475 بررسی و نیازمند بودن آنان محرز شده است.

  وی با بیان اینکه بدهی این 475 نفر مبلغ 40 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم بتوانیم معادل 50 درصد این مبلغ را از شاکیان رضایت بگیریم و بنابراین برای آزادی این افراد حداقل مبلغ 20 میلیارد تومان نیاز داریم.

  رییس کل دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: پیش بینی می کنیم در جشن گلریزان مبلغ 20 میلیارد تومان جمع آوری شود.

  شریعتی با اشاره به اینکه در چهار ماهه نخست امسال 66 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد نیازمند آزاد شده اند، تصریح کرد: بدهی این افراد حدود 5 میلیارد تومان بوده که حدود 2 میلیارد تومان آن را از شاکیان تخفیف گرفتیم.

  وی اضافه کرد: حدود 700 میلیون تومان از این پنج میلیارد تومان نیز به صورت خودیاری خود مددجویان پرداخت شد و مابقی این مبلغ را ستاد دیه استان پرداخت کرد.

  رییس کل دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه تلاش هیات مدیره ستاد دیه استان انجام تحقیق کامل برای شناسایی زندانیان جرایم غیرعمدی است که واقعا نیازمند هستند، تصریح کرد: اگر این زندانیان بتوانند بدهی خود را به صورت اقساط پرداخت کنند به آنان وام تعلق می گیرد در غیر این صورت مشمول کمک بلاعوض می شوند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
33