جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56441
  تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 13:31
  تعداد بازدید : 636

  زمین خواران گرمدره همچنان قربانی می گیرند

  درختان 40- 30 ساله پارک جنگی گرمدره قربانی افزون خواهی های زمین خواران شده اند.

   پیمان فقیه نوبری معاون اداره حفاظت محیط زیست پردیس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: عده ای زمین خوار که ادعای مالکیت زمین دارند و ظاهرا اظهار کرده اند که از دادگاه حکم قطع درختان را گرفته اند ؟ داخل پارک جنگلی گرمدره شده و شروع به قطع درختان کرده اند. 

  وی افزود: درختان دست کاشت 40- 30 ساله که عمدتا سرو نقره ای هستند، توسط این افراد قطع می شوند. 

  وی ادامه داد: علی رغم اینکه پارک های جنگلی و عمومی جز اموال بیت المال هستند و شورای حفظ بیت المال و مبارزه با زمین خواری بدنبال جلوگیری از کاربری زمینهای کشاورزی و باغی هستند، متأسفانه افراد سودجو با ارائه اسناد غیرمتقن و سوء استفاده از خلاءهای قانونی از طریق مراجع قضایی ادعای مالکیت بر عرصه های طبیعی و منابع طبیعی نبوده و از هر فرصتی برای زمین خواری و تصاحب زمین استفاده می کنند. 

  نوبری تصریح کرد: بدین منظور زمین های کوهپایه ها حریم های رودخانه و همچنین پارک های جنگلی را که فاقد مالک شخصی هستند هدف قرار می دهند. 

  وی گفت: البته برخی نهادهای عمومی مانند شهرداری ها نیز در پروژه های راهسازی، خیابان کشی و احداث ساختمان های عمومی از فضای سبز موجود می کاهند که با توجه به کاهش فضای سبز مشجر از طریق برج سازی و تخریب باغات حداقل انتظار می رود مسئولین شهرداری به جای چمن کاری و گل کاری نسبت به افزایش فضای سبز مشجر اقدام کنند. 

  وی خاطر نشان کرد: کمبود فضای سبز مشجر نشانگر عدم به ثمر نشستن پروژه های درخت کاری در دراز مدت است و این نگرانی را ایجاد می کند که نظارت (آبیاری مرتب، تأمین سم، خاک و کود مناسب) به موقع انجام نمی شود.  
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28577126
اکنون :
43