جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56443
  تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 14:12
  تعداد بازدید : 478

  حوادث کاری جان 149 تهرانی را گرفت

  مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفت: 149 مورد مرگ به دلیل فوت ناشی از حوادث کار طی سه ماه نخست امسال به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده اند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، دکتر ˈبشیر ناز پرورˈ افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد مرگ ناشی از حوادث کار 97 مورد بوده است رشد 53.6 درصدی را نشان می دهد.

  به گفته وی، از کل موارد مرگ ناشی از حوادث کار در سه ماه اول امسال 147 نفر مرد و دو نفر زن بوده اند.

  نازپرور خاطر نشان کرد: طبق قوانین موجود، حوادث ناشی از کار با دو ویژگی حین انجام وظیفه و حوادث پدید آمده از انجام وظیفه، مشخص می شوند.

  مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران افزود: اگر حادثه ناشی از کار به مرگ فرد منجر شود، گزارش پزشکی قانونی دارای اهمیت بسیار است چرا که شاید حادثه ناشی از کار موجب وقوع مرگ نباشد و فرد حین یا متعاقب حادثه کار فوت کند و به دلیل تقارن این دو تصور شود که علت مرگ وی حادثه ناشی از کار بوده است.

  نازپرور افزود: برای مثال فردی به علت سکته قلبی از دار بست سقوط می کند و ظاهر قضیه این چنین است که به علت سقوط فوت کرده در حالیکه با معاینه جسد و صدور نظریه پزشکی قانونی علت فوت سکته قلبی اعلام می شود.

  نازپرور گفت: با بررسی آمارها در سال های اخیر، سقوط از بلندی،اصابت جسم سخت،، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم ترین عوامل مرگ ناشی از حوادث کار در کشور می باشند که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می تواند بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28577126
اکنون :
41