جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56446
  تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 14:57
  تعداد بازدید : 717

  قاضی:

  رسیدگی به پرونده علی خلیلی زمان بر است/هنوز نظر پزشکی قانونی اعلام نشده است

  قاضی اصغرزاده با اشاره به این مطلب که هنوز نظر پزشکی قانونی به دادگاه اعلام نشده است گفت: رسیدگی به پرونده هایی همچون پرونده علی خلیلی زمان بر است.

  خبرگزاری فارس - سعیده اسدیان: 25 تیر ماه سال 1390 حادثه ای دردناک در یکی از محلات شرق تهران رقم خورد.

  در این حادثه جوان 19 ساله ای به نام علی خلیلی در حین بازگشت از هیئت در حالی که همراه چند نفر از شاگردان یک مدرسه بود به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

  مراکز اورژانس بیمارستانی از پذیرش علی خلیلی امتناع کردند 

  خلیلی توسط یک نفر از افراد شرور منطقه از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد و بیش از 15 دقیقه در خون خود می غلتید.

  در این حادثه تعدادی از مراکز اورژانس بیمارستانی از پذیرش علی خلیلی امتناع کردند تا اینکه یکی از بیمارستان های خصوصی در ازای واریز مبلغ 6 میلیون تومان حاضر به پذیرش وی شد.

  سرانجام علی خلیلی که به دلیل شدت خونریزی به حالت اغما رفته بود بستری شد اما پزشکان امید زیادی به مداوای وی نداشتند.

  علی به دیدار حق شتافت

  علی خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل شده و بستری می شد.

  وی بهمن ماه سال 92 نیز مجدداً در بیمارستان بستری شد و پس از یک ماه به خانه منتقل شد اما سرانجام در روز 3 فروردین امسال در بیمارستان بعثت دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرد.  اولین جلسه دادگاه برگزار شد

  12 خردادماه امسال دادگاه رسیدگی به پرونده شهید علی خلیلی با ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور اولیای دم مقتول و نماینده دادستان در شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد

  در جریان برگزاری این دادگاه و پس از اظهارات اولیای دم و همینطور پس از دفاعیات متهم، زمانی وکیل متهم در جایگاه حضور یافت و پس از ارائه لایحه دفاعی خود در 5 صفحه به ریاست دادگاه، اظهارداشت: ما تقاضای بررسی نظریه پزشکی قانونی نسبت به قتل علی خلیلی را داریم مبنی بر اینکه چه مقدار جراحت وارده بر شهید علی خلیلی منجر به تسریع در مرگ وی شده است.

  وی به جریانات رسانه ای و گستردگی این پرونده در رسانه ها اشاره کرد و گفت: باید روند دادگاه به شکلی باشد که عدالت اجرایی شود و جریانات رسانه ای در افکار و رأی دادگاه نقش شدیدی ایفا نکند.

  زمانی تاکید کرد: هیچ مزاحمت نوامیسی بر اساس تحقیقات صورت گرفته که در گذشته انجام شده توسط متهم صورت نگرفته است و بنده تقاضای برائت متهم از اتهام قتل عمدی را دارم.

  در ادامه این جلسه قاضی اصغرزاده خطاب به زمانی وکیل متهم تذکر داد، دادگاه فقط براساس مضامین قانونی حکم صادر خواهد کرد و هیچگونه مسائل حاشیه ای تاثیری در تصمیم گیری ما نخواهد داشت و به آنچه از نظر حقوق و قضایی مشخص است، عمل خواهیم کرد.

  قاضی اصغرزاده یادآور شد: قطعاً شرایط امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما و همینطور روحانی بودن می تواند آثاری را بر ذهنیت مردم داشته باشد و حق هم همین است ولی مطمئناً آثاری در نتیجه جلسه نخواهد داشت.

  در ادامه قاضی تنفس کوتاهی را اعلام کرد و پس از تنفس، اتمام جلسه اول دادگاه را اعلام و عنوان کرد در جلسه بعدی به زوایای دیگر این پرونده خواهیم پرداخت.

  منتظر نظر نهایی پزشکی قانونی در مورد پرونده طلبه ناهی از منکر هستیم

  قاضی اصغرزاده در 17 خرداد ماه گفت وگویی را با خبرگزاری فارس درباره زمان برگزاری جلسه بعدی دادگاه انجام داد و گفت: تاریخ بعدی دادگاه شهید علی خلیلی پس از نظر نهایی پزشکی قانونی مشخص می شود.

  وی افزود: پرونده جهت بررسی مجدد به کمیسیون پزشکی قانون ارجاع داده شده است.

  قاضی شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران تصریح کرد: تاریخ بعدی دادگاه شهید علی خلیلی پس از نظر نهایی پزشکی قانونی مشخص می شود.

  رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران درخصوص اینکه پیش بینی شما برای بازگشت پرونده از کمیسیون پزشکی قانونی چه تاریخی است گفت: نمیتوانیم پیش بینی کنیم اما معمولا اینگونه بررسی ها یک تا دو ماه به طول می انجامد.  رسیدگی به پرونده علی خلیلی زمان بر است

  اما با توجه به گذشت 55 روز از برگزاری اولین جلسه دادگاه باز هم به سراغ قاضی اصغرزاده رفتیم.

  قاضی حسین اصغرزاده در گفت وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص آخرین وضعیت پرونده علی خلیلی گفت: ما همچنان منتظر نظریه پزشکی قانونی هستیم.

  وی در پاسخ به این سؤال که نتیجه نهایی چه زمانی اعلام می شود، اظهار داشت: نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد چرا که رسیدگی به پرونده هایی همچون پرونده علی خلیلی زمان بر است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28577126
اکنون :
33