جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56447
  تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 15:7
  تعداد بازدید : 609

  اعدام یک محکوم و دو ساعت دست پنجه نرم کردن با مرگ

  اعدام یک محکوم در آریزونای آمریکا به مشکل بر خورد و جان دادن او دو ساعت طول کشید.

  رساله حقوق-اعدام یک محکوم در آریزونای آمریکا به مشکل بر خورد و جان دادن او دو ساعت طول کشید.

  جوزف وود که به خاطر قتل نامزد سابقش و پدر او در ۲۵ سال پیش محکوم شده بود، قرار بود با تزریق مواد سمی اعدام شود.
  وقتی یک ساعت از اعدام این مرد آمریکایی گذشته بود و او هم چنان داشت با مرگ دست و پنجه نرم می کرد و در سلول اعدام “نفس نفس می زد و خرناس می کشید”، وکیلش رسما درخواست توقف اضطراری اعدام داده بود.

  جنیس بروور، فرماندار آریزونا، دستور داده است درباره این اعدام بررسی کامل انجام شود و البته تاکید کرده است که محکوم به اعدام “به شیوه ای قانونی مرده است”.

  وکلای ژوزف وود می گویند اعدام او که طول کشیده، حق او را در این باره نقض کرده است که دور از بی رحمی و مجازات نامعمول اعدام شود.

  اما بروور، فرماندار آریزونا، گفته است: “شاهدان و پزشکان حاضر می گویند او رنج نکشیده است. آن چه گذشت، کاملا قابل مقایسه با رنج وحشیانه و شریرانه ای است که او به دو قربانی اش و همچنین یک عمر رنجی است که به خانواده آن دو تحمیل کرده است.”

  این مرد ۵۵ ساله بابت قتل نامزد سابقش و پدر او به اعدام محکوم شده بود

  وکیل ژوزف وود می گوید اعدام این محکوم باید ده دقیقه طول می کشید ولی این مرد ۵۵ ساله، بیش از ۶۰۰ بار پیش از جان دادن نفس نفس می زد.

  این طور که گزارش شده، نحوه اجرای اعدام برای اعضای خانواده قربانیان اهمیتی نداشته است.

  یکی از آنان گفته است: “این مرد، جنایت وحشتناکی اجام داده ولی شما الآن به فکر این هستید که داروها چه ایرادی داشته است. چرا با گلوله کارش را تمام نکردند؟”

  وکلای این اعدامی جان به جان شده قصد دارند ایالت آریزونا را وادار کنند نام تولیدکنندگان داروهای استفاده شده در این اعدام را اعلام کنند.

  مقام های این ایالت آمریکا پیش تر با استناد به قانون اسناد محرمانه این ایالت که تولیدکنندگان دارو را در این باره مصون می کند، حاضر نشده بودند این جزئیات را ارائه کنند.

  در ماه های گذشته موارد دیگری از اعدام های مشابه در اعدام به مشکل بر خورده بودند و همین به بحث های کنش گران مخالف اعدام دامن زده است.

  در سال های اخیر، برخی از کارخانه های داروسازی از جمله اروپایی در اعتراضی به ادامه اجرای احکام اعدام در آمریکا، دیگر محصولاتی که می تواند در اعدام محکومان کاربرد داشته باشد، به ایالت هایی که هنوز اعدام می کنند نمی فروشند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
32